Вторник, 21 января 2020 13:23

Скандал з похороном на Волині: священника МП порадили "вивести" з храму

Протоієрей Православної церкви України Олександр Дедюхін заявив, що релігійна громада села на Волині, де священник УПЦ МП не пустив до храму похоронну процесію, має всі повноваження для того, щоб відвоювати свою церкву у Московського патріархату.

"Що робити з цим священником? Взяти під білі рученьки і винести", – сказав він OBOZREVATEL, коментуючи випадок, який трапився в селі Сусваль, де місцевий священник УПЦ МП зачинив храм перед похоронною процесією релігійної громади, що перейшла у ПЦУ.

Він уточнив, що йдеться не про фізичний примус залишити храм, а про "моральний тиск" громади. "Сільська громада повинна мати вплив на свого священика. Якщо ти не хочеш, йди, служи там, де тебе приймають".

Храм Різдва Богородиці в селі Сусваль

Храм Різдва Богородиці в селі Сусваль

"Московський патріархат в Україні – це розкольники, які вважають себе єдино правильними, єдино спасенними, а решту – такими, що гинуть. Але боротьба з розкольниками – справа місцевої громади", – наголосив протоієрей.

Говорячи про те, як вчинити в ситуації, коли священик МП зачинив храм, він навів приклад, як у подібній ситуації вчинила релігійна громада на Полтавщині, що перейшла з УПЦ МП до ПЦУ. "Священик МП зачинив храм і поїхав. Поміняли замки і почали служити".

"Якщо храм належить громаді, то тут взагалі немає жодних проблем. Якщо якийсь злодій завтра прийде до мене у квартиру, поміняє мені замки, я що, не маю права зламати двері, поставити нові замки і жити собі далі?" – зауважив він.

Водночас протоієрей наголосив, що в питанні передачі храму слід враховувати всі юридичні нюанси. Зокрема, якщо церква є пам’яткою архітектури і надана громаді на основі охоронного договору, укладеного з обласним відділом культури, цей договір слід переукласти.

"Але в будь-якому разі цим повинна займатися місцева громада, яка має бути власником або орендарем храму. У неї є всі засоби, всі можливості, щоб укласти чи переукласти договір. До цього може підключитися і обласна адміністрація – вона має право розірвати договір оренди з УПЦ МП, якщо він чомусь не відповідає", – пояснив Олександр Дедюхін.

"В даному разі головна невідповідність полягає в тому, що храм береться в оренду для того, щоб у ньому служити, а не для того щоб на ньому висів замок і щоб туди нікого не пускали", – наголосив він.

Відспівування біля стін храму Різдва Богородиці в селі Сусваль

Відспівування біля стін храму Різдва Богородиці в селі Сусваль

Володимир Media

Відносно дійсності таїнства відспівування, вчиненого просто неба, протоієрей сказав, що це не є проблемою. "Відспівування не у храмі – це не зовсім правильно, але в цьому немає нічого страшного. Храм – це місце для молитви, але молитися можна всюди", – пояснив він.

Нагадаймо, в селі Сусваль Волинської області триває конфлікт довкола місцевого храму. Релігійна громада ухвалила рішення про перехід з УПЦ МП в ПЦУ, але єпархія МП заявила, що охоронний договір, укладений з колишнім настоятелем, досі чинний.

19 січня в селі ховали місцевого жителя. Похоронна процесія прийшла до церкви, але вона виявилася зачиненою. Обряд відспівування здійснювали просто неба.

Як писав OBOZREVATEL, раніше служитель православної церкви Московського патріархату в Запоріжжі відмовився відспівувати трагічно загиблу дворічну дитину, яку задавив собою самогубець, через її хрещення служителем Київського патріархату.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/skandal-z-pohoronami-na-volini-svyaschenika-mp-poradili-vivesti-z-hramu.htm”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »

ГЛАВКОР - сайт о политике в стране и мире

У каждого человека есть очень ценный ресурс. У каждого из нас ежедневно одинаковое количество этого ресурса, но далеко не все одинаково эффективно распоряжается им. Имя этому ресурсу - Время.

Основная задача каждого человека, желающего добиться успеха - правильно распорядиться своим временем.

Ныне каждый человек, а особенно, человек деловой, пользуется интернетом для решения своих задач: начиная от бытовых и заканчивая карьерных.

Сейчас в сети существует множество сайтов. Можно потратить очень много времени на поиск решения различных жизненных задач на разных сайтах. А можно найти один, универсальный сайт, который будет полезен всегда, в любой ситуации.

Хотим представить Вам сайт, с которым вы не разлучитесь никогда.

Итак, внимание, это Главкор!

На сайте Главкор вы увидите удивительную информацию, для себя а также людей которые Вас окружают.

На ГЛАВКОРЕ размещено много всего интересного, именно для Вас!!!

У Главкора качественный, интересный и уникальный контент сайта, любой сложности от рерайта новостей до уникальных тематических текстов, предварительно все материалы проходят редакторскую правку и корректировку.

Пользователи вашего сайта смогут быстро найти интересующую их информацию, пользуясь понятной и удобной структурой сайта.

Наш сайт имеет такие разделы как: новости, политика, общество, наука, культура, спорт, экономика, авторские статьи, фото и видео, и отдел рекламы. Вы когда будете смотреть фото и видео с нашего сайта Главкор, у Вас будет впечатление что Вы находились рядом во время съемок фотографий или смонтированного видео.

С вами всегда ровно 7 дней в неделю, ровно 24 часа в сутки, будут новости нашего сайта.

Онлайн репортажи, с места событий, комментарии экспертов. Мы выбираем только самые важные и самые интересные новости. Хотим обратить Ваше внимание: мы печатаем только правдивые и проверенный новости, чем выгодно отличаемся от иных ресурсов. Мы честны.

Мы следим за своей репутацией и дорожим Вашим мнение о нас.

До новых и очень приятных встреч.

Мы раскроем мир для Вас, а Вас - миру!