Воскресенье, 29 ноября 2020 09:11

Якщо вірити ООН, будемо ще бідніші


ООН прогнозує початок гіршої за десятиліття тому рецесії в Україні, за підсумками якої бідняками у нашій країні стануть 9 млн мешканців. «З початку пандемії понад 80% домогосподарств втратили доходи і в більше, ніж 40% сімей хоча б один член сім’ї втратив роботу, — йдеться в огляді гуманітарної ситуації в Україні, представленому ООН. Хоча наразі немає окремих даних зі сходу України, ймовірно, соціально-економічні наслідки цього спаду для потерпілого в результаті війни регіону будуть руйнівними».

Об этом сообщает Компромат

Особливе занепокоєння в експертів викликає ситуація у Луганській області, причому як на підконтрольних, так і на неконтрольованих територіях. На думку економічного аналітика Петра Драханчука, оскільки не менше, як половина української економіки, перебуває у тіні, робити висновки про реальні доходи українців досить важко — вони приховані у тій самій тіні.

- Здається, що ця заява ООН є звичайним піаром, щоб їх помітили, щоб цю новину тиражували і переказували, — вважає П. Драханчук. — Останніми роками ЗМІ дедалі частіше забувають про ООН, а будь-якій організації потрібні гроші на існування — у цьому і полягає основна причина «страшилок».

Одночасно низка українських економістів зазначають, що цей прогноз, скоріше, можна назвати оптимістичним, і на страшилку він точно не тягне.

- Це цілком реалістичний і навіть оптимістичний прогноз, — вважає економіст Іван Хомич. — До того ж, думаю, що у прогнозі ООН взагалі не про падіння конкретних показників йдеться, таких як зарплати або ВВП, а про глибину збідніння населення країни в цілому. А в тому, що українців справді чекає різке падіння рівня життя, можна не сумніватися.

У тому, що очікування ООН є помірно песимістичними, впевнений експерт. За його словами, «апокаліптичний» прогноз включав би у себе заворушення з можливими сутичками у продуктових складах і магазинах, і цей сценарій зовсім не здається фантастичним.

Після закінчення пандемії темпи відновлення економіки будуть надзвичайно інтенсивними і у світі, і в Україні

- Такий розвиток подій також можемо припустити, враховуючи, що уряд у своєму прагненні служити олігархії сприймає решта населення лише як джерело наповнення бюджету, — пояснює експерт свою думку. – Одночасно, тоді як більшість українців позбуваються дедалі більшої частини своїх доходів, а урядовці проводять закупівлі люксових автомобілів, збільшують бюджетне фінансування органів влади. На жаль, у таких умовах фінал передбачуваний і закономірний.

На думку економіста, далі країну чекає зупуск емісії для наповнення бюджету.

- Емісія — це фактичний пропорційний податок на всіх власників валюти, яка друкується, — пояснює І. Хомич. – Тобто, що більше грошей друкується, то сильніше знижується купівельна спроможність раніше надрукованих грошей. Єдиним стабілізуючим фактором сьогодні є уповільнення обігу грошей в економіці в умовах коронакризи. Але за некомпетентність влади нам всім все одно доведеться заплатити з власних кишень.

За рецесією буде відновлення

Економіст І. Хомич зізнається, що він би назвав прогноз ООН, швидше, втішним, аніж залякування. Хоча б тому, що на підставі такої оцінки ООН можна припустити, що наслідки нинішньої кризи, пов’язаної з пандемією СOVID-19, будуть менш значними порівняно з рецесією 12-річної давності, 2008-2009 років.

До того ж, продовжує експерт, «рецесія» — це економічний термін, який описує лише уповільнення економічного зростання чи незначний спад виробництва. Хоча для сучасного світу, ідеологією якої є інтенсивно стійке зростання, слово «рецесія» справді набуло страхітливого і мало не катастрофічного значення.

- Рецесія в Україні буде, — зазначив експерт. — Вона має об’єктивні причини як через карантинні заходи всередині країни, так і внаслідок спаду ділової активності в усьому світі. Згоден з тим, що ця рецесія справді стане найзначнішою за останнє десятиліття, в якому, окрім одномоментного падіння, пов’язаного з війною, економіка хоч і недостатньо інтенсивно, але все ж стабільно розвивалася.

На закінчення І. Хомич дає несподівано оптимістичний прогноз, що після закінчення пандемії темпи відновлення економіки будуть надзвичайно інтенсивними і у світі, і в Україні. Економіст відзначає, що ми не раз спостерігали, як діє на ринки відкладений попит під час появи сприятливих умов, і тепер нам належить побачити ефект від рестарту відкладеної чи призупиненої ділової активності.

Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/yakscho-viriti-oon-budemo-sche-bidnishi-399042”

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »

ГЛАВКОР - сайт о политике в стране и мире

У каждого человека есть очень ценный ресурс. У каждого из нас ежедневно одинаковое количество этого ресурса, но далеко не все одинаково эффективно распоряжается им. Имя этому ресурсу - Время.

Основная задача каждого человека, желающего добиться успеха - правильно распорядиться своим временем.

Ныне каждый человек, а особенно, человек деловой, пользуется интернетом для решения своих задач: начиная от бытовых и заканчивая карьерных.

Сейчас в сети существует множество сайтов. Можно потратить очень много времени на поиск решения различных жизненных задач на разных сайтах. А можно найти один, универсальный сайт, который будет полезен всегда, в любой ситуации.

Хотим представить Вам сайт, с которым вы не разлучитесь никогда.

Итак, внимание, это Главкор!

На сайте Главкор вы увидите удивительную информацию, для себя а также людей которые Вас окружают.

На ГЛАВКОРЕ размещено много всего интересного, именно для Вас!!!

У Главкора качественный, интересный и уникальный контент сайта, любой сложности от рерайта новостей до уникальных тематических текстов, предварительно все материалы проходят редакторскую правку и корректировку.

Пользователи вашего сайта смогут быстро найти интересующую их информацию, пользуясь понятной и удобной структурой сайта.

Наш сайт имеет такие разделы как: новости, политика, общество, наука, культура, спорт, экономика, авторские статьи, фото и видео, и отдел рекламы. Вы когда будете смотреть фото и видео с нашего сайта Главкор, у Вас будет впечатление что Вы находились рядом во время съемок фотографий или смонтированного видео.

С вами всегда ровно 7 дней в неделю, ровно 24 часа в сутки, будут новости нашего сайта.

Онлайн репортажи, с места событий, комментарии экспертов. Мы выбираем только самые важные и самые интересные новости. Хотим обратить Ваше внимание: мы печатаем только правдивые и проверенный новости, чем выгодно отличаемся от иных ресурсов. Мы честны.

Мы следим за своей репутацией и дорожим Вашим мнение о нас.

До новых и очень приятных встреч.

Мы раскроем мир для Вас, а Вас - миру!