Среда, 25 ноября 2020 12:51

Нова артилерія для ЗСУ – в Чехії почали збирати Dana-M2. ФОТО Избранное

Чеська компанія "Excalibur Army spool. S.r.o." почала виробництво 152-мм самохідних гаубиць "Dana-M2".

Як повідомляє LIGA.Бізнес, для Збройних сил України компанія зробить 26 САУ останньої модифікації.

За інформацією видання, в Укрспецекспорті заявили, що ці самохідні гаубиці були визнані одними з найкращих. Також повідомляється, що ЗСУ отримають винятково нові САУ, розроблені в 2017 році. Це передбачено умовами контракту, зазначили в компанії. Також САУ закуплять разом з боєприпасами.

Нагадаємо, загалом ЗСУ планують отримати 26 новітніх артилерійських систем цього типу на заміну застарілій 2С3 "Акація" радянського зразка, яка вже вичерпала свій ресурс.

За результатами аналізу та порівняння наявних зразків артилерійських систем подібного типу і відповідності сучасним технічним вимогам фахівцями МО України та Генерального штабу, САУ "Dana-M2" була визнана однією з найкращих.

За інформацією компанії, вітчизняних сучасних САУ, які пройшли випробування, зараз не існує, і в найближчі мінімум три роки не очікується.

У листопаді 2018 ДК "Укрспецекспорт" уклав імпортний контракт з чеською фірмою "Excalibur Army" на поставку 66 одиниць техніки.

На сьогодні Міністерство оборони України зменшило кількість запланованих до закупівлі САУ до 26 одиниць нової техніки. Незважаючи на це, за домовленістю з виробником їх ціна залишається незмінною для України.

Як зазначає у своїй публікації BBC News Україна, "Dana-M2" є останньою модифікацією 152-мм САУ, яка виробляється чеською фірмою "Excalibur Army" з 2017 року, і характеризується високою мобільністю і прохідністю, швидкістю приведення в бойове положення, високою точністю стрільби. Під час стрільб можуть бути використані спеціальні далекобійні снаряди.

У порівнянні з наявними аналогами у Збройних Силах України самохідна гаубиця "Dana-M2" має збільшену майже в півтора рази дальність стрільби звичайними і активно-реактивними снарядами - до 25,5 км, збільшену скорострільність до 5 пострілів в хвилину, обладнана автоматизованою системою заряджання, автоматичною системою подачі боєприпасів, має кращі показники мобільності і значно більший боєкомплект (40 пострілів).

Швидкість руху САУ до 80 км на годину, а екіпаж САУ перебуває у броньованій кабіні (захист STANAG 4569 Level 1). САУ характеризується високою гнучкістю і автономністю гармати, має значно менші витрати на експлуатацію в ЗСУ (витрата пального від 60 літрів на 100 км).

Як повідомляє в своїй публікації Defense Express, свіжий досвід вірмено-азербайджанського конфлікту підтверджує ефективність застосування самохідних гаубиць Dana M1 в ході реальних бойових дій завдяки їх скорострільності, високій ефективності стрільби, мобільності і автоматизації.

Варто зазначити, що САУ "Dana M2" побудована на колісній базі 8х8 і оснащена сучасною автоматизованою системою управління вогнем, що дозволяє легко інтегрувати її до комплексної розвідувально-ударної системи армії. Окрім того, вона максимально наближена до вітчизняної існуючої системи логістичного забезпечення Збройних Сил України.

Гаубиця дозволяє здійснювати стрільбу як далекобійними спеціальними пострілами, так і пострілами до гармат Д-20 і 2С3, що зараз наявні в ЗСУ в достатній кількості.

Виробник САУ "Dana M2" - чеська компанія "Excalibur Army spol. S.r.o.", яка входить до міжнародного консорціуму "CzechSlovak Group", пройшла всі передбачені законодавством України перевірки і не перший рік стабільно забезпечує виконання своїх зобов’язань по імпортних постачань української армії.

Dana-M2, фото з сайту виробника excaliburarmy.cz

20201124185114 2998 20201124185109 3490 20201124185112 3944 f956ba2a35f6f4335a6d7fb1efc959f1.jpgDANA M2

Другие материалы в этой категории: Чего же хотел Аблязов? Он хотел невинной крови »

ГЛАВКОР - сайт о политике в стране и мире

У каждого человека есть очень ценный ресурс. У каждого из нас ежедневно одинаковое количество этого ресурса, но далеко не все одинаково эффективно распоряжается им. Имя этому ресурсу - Время.

Основная задача каждого человека, желающего добиться успеха - правильно распорядиться своим временем.

Ныне каждый человек, а особенно, человек деловой, пользуется интернетом для решения своих задач: начиная от бытовых и заканчивая карьерных.

Сейчас в сети существует множество сайтов. Можно потратить очень много времени на поиск решения различных жизненных задач на разных сайтах. А можно найти один, универсальный сайт, который будет полезен всегда, в любой ситуации.

Хотим представить Вам сайт, с которым вы не разлучитесь никогда.

Итак, внимание, это Главкор!

На сайте Главкор вы увидите удивительную информацию, для себя а также людей которые Вас окружают.

На ГЛАВКОРЕ размещено много всего интересного, именно для Вас!!!

У Главкора качественный, интересный и уникальный контент сайта, любой сложности от рерайта новостей до уникальных тематических текстов, предварительно все материалы проходят редакторскую правку и корректировку.

Пользователи вашего сайта смогут быстро найти интересующую их информацию, пользуясь понятной и удобной структурой сайта.

Наш сайт имеет такие разделы как: новости, политика, общество, наука, культура, спорт, экономика, авторские статьи, фото и видео, и отдел рекламы. Вы когда будете смотреть фото и видео с нашего сайта Главкор, у Вас будет впечатление что Вы находились рядом во время съемок фотографий или смонтированного видео.

С вами всегда ровно 7 дней в неделю, ровно 24 часа в сутки, будут новости нашего сайта.

Онлайн репортажи, с места событий, комментарии экспертов. Мы выбираем только самые важные и самые интересные новости. Хотим обратить Ваше внимание: мы печатаем только правдивые и проверенный новости, чем выгодно отличаемся от иных ресурсов. Мы честны.

Мы следим за своей репутацией и дорожим Вашим мнение о нас.

До новых и очень приятных встреч.

Мы раскроем мир для Вас, а Вас - миру!